- Szczęśliwy w pracy - pora doceniać rzeczywistość
- Szczęśliwy w pracy - tylko realne cele
- Szczęśliwy w pracy - dbaj o zaangażowanie
- Szczęśliwy w pracy - porównanie z innymi
- Szczęśliwy w pracy - otoczenie jest ważne
- Szczęśliwy w pracy - nie zabieraj domu do pracy
- Szczęśliwy w pracy - umiejętność życia po pracy
Każdy wie, że czuć się szczęśliwy w pracy to równoznaczne z byciem w niej lepszym i bardziej efektywnym. Obecnie w firmach sporo uwagi przywiązuje się do pozafinansowych form motywowania i pobudzania efektywności pracowników.
Prowadzący firmę często zastanawiamy się co można zrobić, aby pracujące tam osoby czuły się szczęśliwsze i czerpały ze swej pracy satysfakcję, stąd poniżej kilka porad co można w tym kierunku uczynić także i dla samego siebie.
Szczęśliwy w pracy - pora doceniać rzeczywistość
Marzenia z zasady są bardzo motywujące jednak nie warto z nimi przesadzać. Pora rozejrzeć się w koło i zobaczyć co tak naprawdę się ma. Nie ma sensu uzależniać swojego szczęścia od nierealnych marzeń, bo kto będzie szczęśliwym jedynie, gdy wygra w totolotka, niekoniecznie poczuje kiedykolwiek prawdziwe szczęście. Warto pamiętać, że wysoko stawiana poprzeczka w kwestiach zawodowych często staje się bardziej demotywująca więc warto ją ustawić na realnym do osiągnięcia poziomie.
Szczęśliwy w pracy - tylko realne cele
Jak już wcześniej wspominane zostało, warto odpowiednio ustawiać wysokość poprzeczki. Bycie ambitnym popłaca jednak wszystko w pewnych określonych granicach. Warto ustawić sobie konkretne realne cele i dążyć do nich, a to już gwarantuje bycie szczęśliwym w pracy jak i w życiu prywatnym.
Szczęśliwy w pracy - dbaj o zaangażowanie
U niektórych osób występuje coś takiego jak wypalenie zawodowe. Taka sytuacja nie sprzyja byciu szczęśliwym w pracy, dlatego warto dbać o urozmaicanie obowiązków, większe zaangażowanie w powierzane zadania i uświadomienie sobie dlaczego własna praca jest ważna i wartościowa.
Szczęśliwy w pracy - porównanie z innymi
Często porównujemy swoje umiejętności i osiągnięcia do innych. Jednak to, że ktoś zrobi coś szybciej lub lepiej nie uprawnia do wystawiania beznadziejnej samooceny swojej osobie. Zamiast umartwiać się i marudzić lepiej popracować nad sobą. Postarać się, aby to co jest kamieniem milowym w końcu przestało nim być. Podnoszenie kwalifikacji, czy poprawa własnej organizacji pracy to zdecydowanie bardziej warte jest jako cel, niż porównywanie się z innymi. Podobnie jak nie ma ludzi idealnych, tak też nie ma idealnych pracowników czy szefów i warto pamiętać, że każdy będąc asem w jednaj dziedzinie może mieć kłopoty w nieco innej płaszczyźnie.
Szczęśliwy w pracy - otoczenie jest ważne
Aby dobrze czuć się w pracy warto też zwrócić uwagę na otoczenie w którym się pracuje. Dostęp do światła naturalnego, kolorystyka, aranżacja to elementy, które także w istotny sposób mogą wpłynąć na samopoczucie i bycie szczęśliwym w pracy.
Szczęśliwy w pracy - nie zabieraj domu do pracy
Kluczowe znaczenie dla bycia szczęśliwym ma umiejętność rozdzielenia życia osobistego od zawodowego. Jest to bardzo trudne jednak nie niemożliwe. Każdy doskonale wie jak brak umiejętności skupienia się i myślenie o czymś zupełnie odległym rozprasza w pracy. Stąd może lepszym rozwiązaniem jest wzięcie wolnego w naprawdę kryzysowych momentach.
Szczęśliwy w pracy - umiejętność życia po pracy
Każdemu po pewnym czasie potrzebna jest odskocznia. Tak samo trzeba pamiętać o równowadze pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Taki oddech i odpoczynek od służbowych obowiązków potrzebny jest każdemu i warto mieć to na uwadze w swoich planach chcąc się czuć naprawdę szczęśliwym.
Zobacz też:
Katalog Stron