Jednym ze świeższych a zarazem coraz popularniejszych zjawisk jakie można zaobserwować w biznesie jest korzystanie z usług managera tymczasowego tzw.  interim manager . Kim jest taka osoba i jakie korzyści dla firmy może mieć zatrudnienie jej?

Interim manager - kto to taki?

Interim manager to z definicji osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie zawodowe zdobyte podczas pełnienia wysokich funkcji w innych firmach. Doświadczenie to i wiedzę może wykorzystać przy realizacji projektów, które będzie koordynował przez  określony czas. Z reguły jest to prezes lub członek zarządu, który dzięki bagażowi doświadczeń zawodowych może przynieść liczne korzyści dla przedsiębiorstwaMenedżer tymczasowy (interim manager) może bowiem oszczędzić zarówno czas jak i pieniądze podczas wdrażania rozwiązań które nie są mu już obce.

Interim manager - jakie ma zadania?

Popularną praktyką jest zatrudnienie  interim managera celem realizacji określonego zadania specjalnego. Może to być wsparcie merytoryczne i eksperckie oraz doradztwo specjalistyczne. Celem zatrudnienia managera tymczasowego może być także restrukturyzacja przedsiębiorstwa czy zarządzanie zmianą. Ponadto popularną praktyką jest wynajmowanie interim managera przy realizacji zmian kadrowych, czyli zwolnień personelu. Takie rozwiązanie ze względu na obiektywizm jest dużo efektywniejszym działaniem pozwalającym osiągnąć określony cel.

Interim manager - korzyści dla firmy?

Wspomnione wcześniej korzyści z tytułu znajomości projektu takie jak oszczędność czasu oraz pieniędzy w efekcie zatrudnienia managera tymczasowego (interim manager) to bez wątpienia ogromny atut dla firmy.  Forma rozliczenia efektów jego pracy to kolejna korzyść albowiem jest ona ściśle uwarunkowana osiągniętym wynikiem. Nieoceniona jest także wiedza i doświadczanie którą zdobywa się latami, która nie wymaga już dodatkowego szkolenia i rozwijania danego managera. Interim manager oszczędza czas i pieniądze firmy także poprzez usprawnienie procesów i rozwiązań pozwalających zaistnieć firmie na nowych rynkach. Brak konieczności tworzenia nowego etatu i ponoszenia kosztów z tym związanych to kolejny argument przemawiający za taką formą współpracy.

W naszym kraju zatrudnienie interim managera powoli zyskuje w oczach właścicieli firm. Zaczynają oni dostrzegać  zalety wykorzystania do własnych celów doświadczenia i wiedzy prawdziwych profesjonalistów w danej dziedzinie. Nie jest to może zjawisko nagminne, jednak zdecydowane korzyści jakie mogą wyniknąć  tego rodzaju współpracy bez wątpienia zyskują coraz większą grupę zwolenników.

Pozycjonowanie stron Kupony rabatowe, promocje
Wyszukiwarka kodów wynagrodzenia kalkulator