Marketing to dział firmy odpowiadający za jej reklamę oraz promocję. Osoby tworzące ten dział powinny cechować się nie tylko kreatywnością i  pomysłowością, ale również posiadać cechy analityka oraz matematyka. Powinny również mieć doświadczenie przy organizacji kampanii marketingowych oraz posiadać wiedzę merytoryczną w tej branży.

Gdzie znaleźć odpowiednią osobę?

Niezależnie na jakie stanowisko poszukujemy pracownika, powinniśmy na początku przygotować opis stanowiska pracy oraz pożądany profil kandydata. Następnie, za pośrednictwem Internetu możemy dodać darmowe ogłoszenia  o pracę w różnych portalach internetowych. Internet jest bardzo dobrym źródłem do przekazania informacji o wolnych stanowiskach pracy, jak również do pozyskiwania pracowników oraz zbierania aplikacji o potencjalnych kandydatach. 

Czy tylko Internet?

Internet jest w dzisiejszych czasach jednym z podstawowych miejsc służących do pozyskiwania i przetwarzania informacji. Dodawanie ogłoszeń w prasie, informacja na billboardach czy informacja w radio to inne możliwości, które są również wykorzystywane, ale nie cieszą się takim zainteresowaniem jak Internet.    Ważne jest jednak, aby odpowiednio wybrać sposób w  jaki chcemy poinformować o wolnym stanowisku pracy, a także ustalić w jaki sposób przeprowadzimy resztę procesu rekrutacji.