Brak wyników wyszukiwania.

Trwa generowanie dokumentu...

Zakończono!

Pobierz

Praca w małej firmie

Praca w małej firmie
W artykule

Praca w małej firmie może co niektórym kojarzyć się negatywnie. W społeczeństwie utarło się przekonanie, że jedynie duże korporacje są gwarancją sukcesu zawodowego. Dowiedz się jak przekonać pracownika, że praca w Twojej małej firmie ma wiele zalet!

Korzyści wynikające z wielozadaniowości w małej firmie

Wielozadaniowość to jedna z ważniejszych cech charakteryzujących małą firmę. Z uwagi na niewielką ilość osób w niej pracujących zakres obowiązków nie jest zazwyczaj jasno ustalony. Każdy dzień generuje bowiem nowe dodatkowe czynności, które nie są jeszcze przypisane do konkretnych osób. W pracy należy zatem skupić na tym, co w danej chwili jest najpilniejsze. Możliwość wykazania się w małej firmie wielozadaniowością jest dużym plus dla osób, które dopiero zaczynają swoją karierę, ponieważ to właśnie dzięki niej mogą poszerzyć swoje kompetencje.

Atmosfera=Korzyści

W małej firmie panuje zazwyczaj dużo bardziej koleżeńska atmosfera niż w dużych korporacjach. Wszyscy pracownicy się znają, a ich stosunki nie są tak formalne. W małych przedsiębiorstwach również struktura administracyjna nie jest specjalnie rozbudowana dzięki czemu jakość komunikacji oraz relacje między pracownikami są łatwiejsze. W małej firmie rzadko spotyka się ze zjawiskiem tzw. wyścigu szczurów,  a i sama praca jest zazwyczaj mniej stresująca. Dzieje się tak ponieważ pracodawca zatrudniający mniejszy zespół analogiczne może poświęcić mu więcej czasu. W ten sposób buduje się u pracownika poczucie wyjątkowości i indywidualności. Działa to z korzyścią na szybkość jego rozwoju, gdyż jego kreatywność i pracowitość jest szybciej i łatwiej dostrzegana. Doświadczenie zdobyte w małej firmie może być zatem dużo cenniejsze dla rozwoju osobistego niż to, które otrzymamy w dużej korporacji.

Polecamy:
KUR JERZY Ubezpieczenie społeczne
Katalog WWW - bigseo.pl