Człowiek to istota niemal idealna, jednak zdarzają się jej małe potknięcia. Tak też jest będąc w pracy - bo czy nie zdarzyło się Wam choć raz nudzić się w biurze? Czy pomimo natłoku obowiązków nie dopadła Was nuda?

I nikt nie twierdzi, że jesteście leniwi czy lekceważycie obowiązki, ale to jest zjawisko które może dopaść chyba każdego pracującego człowieka. Warto jednak gdy dopada nas nuda w pracy zastanowić  się nad tym jak z nią walczyć. Stąd przedstawię dziś kilka pomysłów na walkę z tym tak okrutnym zjawiskiem.

Nuda a nowa droga do pracy

Rutyna to coś co potrafi zabić niemal wszystko. Codzienność zadań, powtarzalność czynności to coś co może stać się źródłem wielu frustracji dlatego warto rozważyć czy droga do pracy  nie może przypadkiem  wyglądać nieco ciekawiej? Czy oby na pewno nie można jej jakoś urozmaicić? Jednego dnia rowerem, innego komunikacją miejską, można też czasami pokusić się o podjechanie autem czy spacer,  oczywiście jeśli odległość na to pozwala. Szczególnie ta ostatnia propozycja pozytywnie może wpłynąć na efektywność i zaangażowanie a to już pierwszy krok do pozbycia się problemu znudzenia.

Planuj i nuda nie będzie Ci grozić

Warto już na początku dnia, kiedy umysł jest jeszcze rześki, zaplanować sobie jak będzie on wyglądał. Istotne jest to, aby te najtrudniejsze zadania zaplanować na starcie ale warto też dopilnować żeby zadania były urozmaicone co zdecyduje wpłynie na Twoją efektywność i zaangażowanie. Jak najmniej powtarzających czynności i radość z nawet najmniejszych sukcesów to sposób na pozytywne nastawienie do pracy i brak zniechęcenia. Jeśli natomiast czujesz, że rozpoczęte projekty dobiegają końca zawsze możesz poprosić o poszerzenie zakresu obowiązków swoich przełożonych lub zaproponować wsparcie innym kolegom i koleżankom z pracy. Wychodzenie z inicjatywą i proponowanie zmian mających na celu usprawnienia bez wątpienia nie obejdzie się niezauważone.

Nuda na biurku odpada

Dodatkową formą na urozmaicenie swojego dnia w pracy może być też zadbanie o swoje najbliższe otoczenie, a jest nim bez wątpienia biurko. Stanowisko pracy i jego aranżacja bez wątpienia wpływa na to jak się nam przy nim pracuje. Odskocznia od monotonii w pracy może być własnie brak jej na biurku, co niekoniecznie oznacza chaos i bałagan, a jedynie wprowadzenie drobiazgów które mogą przyczynić się że wygląd biurka będzie bardziej przyjazny i własny.

Sposobów na nudę w pracy jest sporo i bez wątpienia jeszcze do tego tematu wrócimy w kolejnych publikacjach, do czego czytania już teraz serdecznie zachęcamy.

Zobacz też:

kalkulator płac brutto netto