Brak wyników wyszukiwania.

Trwa generowanie dokumentu...

Zakończono!

Pobierz

Jak wypromować swój start up?

Jak wypromować swój start up?
W artykule

Start-up z założenia związane są z branżą IT.  Ciężko znaleźć jedną, wspólną definicję tego zwrotu terminu, można jedynie określić kilka cech wspólnych, które je określają.  Przede wszystkim jest to przedsiębiorstwo, które dopiero co wkracza na rynek.

Cechować powinien je sporu potencjał, który odpowiednio wykorzystany ma przynosić spore zyski. Co więcej koszty start-up powinny być niskie jak choćby w przypadku Facebooka, który  stworzony został w akademiku.

Star up a Buzz Marketing

Start up ma jeden podstawowy punkt wyjściowy - użyteczny i nowatorski pomysł. Jednak historia pokazuję,że sam pomysł często nie wystarczy.  Potrzebna jest również skuteczna promocja.  Na szczęście jeśli chodzi tą tworzoną online choćby w  social media nie są to tak ogromne koszty jak w przypadku billboardów, spotów i ogłoszeń w prasie. Tutaj rządzi  marketing szeptany.  To moda generuje tutaj następstwo wydarzeń w postaci efektu domina bowiem kolejne osoby będą stawać się częścią jakieś instytucji tylko po to by nie odstawiać od reszty.

Poza social mediami start up można promować także na formach, pod eksperckimi artykułami czy mailowo.

Start up a witryna WWW

Strona internetowa to bez wątpienia wizytówka naszej  działalności, co więcej w przypadku usług działających jedynie za pośrednictwem sieci sieci (e-sklepy, księgowość internetowa ) jest to również jejsiedziba i  główne narzędzie.  Witryna www star up musi być  stworzona z zgodnie z zasadami web usability przy użyciu najnowocześniejszych  rozwiązań technologicznych.  Kiepska strona nikogo nie zainteresuje. Co więcej sama witryna nie wystarczy start up musi być jeszcze odpowiednio pozycjonowany.

Start up a Social Media

Obecnie żadne działania firmowe, a tym bardziej star up nie odniosą sukcesu bez odpowiednio prowadzonych profilów na portalach. Stanowią one niezmierzone pokłady klientów, który trzeba odpowiednio ze sobą zrzeszyć. W zależności od specyfiki do wyboru mamy m.in : Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest, Youtube, LinkedIn czy GoldenLine.

Start up a Crowdfunding

Crowdfunding  to zjawisko finansowanie przez mikroinwestorów na platformach internetowych. Start up może w ten sposób nie tylko zdobyć niezbędne środki finansowe, ale również uzyskać darmową promocję.   W jaki sposób? Nie mając pieniędzy na rozwój swojego autorskiego projektu tworzymystronę na Kickstarterze, pozwalając się w ten sposób bliżej poznać.  Możemy także zwiększyć kwoty wpłat oferując darczyńcą wpływ na tworzony przez nas produkt. A w momencie, w którym okaże się on popularny  pośród użytkowników serwisu, z pewnością zostanie również dostrzeżony  w mediach.

Polecamy:

Wyliczenie wynagrodzenia

Taxi Poznań

ulga