Internauci kochają video. Badania mówią, że do 2019 roku, 80% ruchu w sieci będzie dotyczyło właśnie video. Coraz więcej firm decyduje się na video marketing. Chcąc lepiej dotrzeć do swoich odbiorców, również powinieneś zastosować to narzędzie.

Wskaż cel

Określ co będzie celem prowadzenia przez Ciebie video marketingu. Czy chcesz zwiększyć rozpoznawalność marki, poprawić ruch w twoim e-sklepie czy zmniejszyć ilość zapytań  funkcje oferowanych przez ciebie produktów. Jeśli już określisz potrzebę zastanów się czy video jest dobrą metodą komunikacji, aby ją zaspokoić. Jeśli masz na nie konkretny pomysł to idź w tym kierunku.

Pamiętaj że cel musi być mierzalny, a jego realizacja zaplanowana na konkretny okres. Tylko w ten sposób będziesz w stanie zmierzyć efekty działań.

Video marketing i jego odbiorcy

Zastanów się nad tym kto jest Twoją grupą docelową, w przypadku tej konkretnej komunikacji. Jeśli będziesz wiedział do kogo chcesz mówić, będziesz mógł wskazać formę twojego video marketingu. Sposób komunikacji, kanały dystrybucji czy technikę przekazu.

Wybierz platformę

Wbrew pozorom video marketing to nie tylko YouTube. Chociaż to największa platforma video, to same działania można prowadzić również w innych kanałach.

Wybór platformy, w dużej mierze zależy od grupy docelowej. Jeśli komunikujesz do nastolatków, zdecydowanie najwięcej znajdziesz ich na Snapchacie, jeśli do zagranicznych klientów powinieneś poszukać lokalnej platformy, w kraju w którym znajdują się Twoi odbiorcy.

Kolejnym czynnikiem wyboru platformy, będzie cel takiej kampani. Jeśli zależy nam na zwiększeniu ruchu, to najlepszym kanałem promocji będzie YouTube. Filmy na tej platformie są wysoko pozycjonowane w wynikach Google, a sama wyszukiwarka serwisu jest  bardzo intuicyjna i przyjazna odbiorcom.

Pamiętaj o spójnej komunikacji

Ważne jest aby twój viedo marketing był spójny z cała komunikacją firmy. Jeśli we wszystkich innych kanałach posługujesz się formalnym językiem, nie twórz humorystycznych filmów. Nie będzie to wiarygodne ani autentyczne, a wręcz może spowodować spadek zaufania do twojej marki.

Możesz też informować swoich odbiorców o działaniach video, w innych kanałach, np. na profilu facebookowym czy na Instagramie.

Zobacz też:

Podatek od umowy zlecenia

kalkulator płacy